Home » Sport » Gigi Becali, fericit după calificarea FCSB-ului! Milsami – FCSB 1-2!

Gigi Becali, fericit după calificarea FCSB-ului! Milsami – FCSB 1-2!

Milsami - FCSB 1-2

Gigi Becali este în culmea fericirii, după calificarea FCSB-ului. Cristian Dumitru şi Răzvan Oaidă au înscris primele lor goluri pentru roș-albaștrii în prima repriză. Dennis Man a avut ratarea meciului. După pauză, căpitanul lui Milsami, Vadim Bolohan a redus din handicap. S-a terminat 2-1, și roș-albaștrii continuă în preliminariile Europa League. Acum se gândesc deja la dubla cu Alashkert. Primul meci va avea loc în Armenia. Turul II preliminar din Europa League se va disputa pe 25 iulie şi 1 august.

Gigi Becali se gândește la următorul meci

Gigi Becali este încântat de rezultatul obținut.

„Dubla cu Alashkrt e şi mai accesibilă, cred. În turul trei, apoi, o să fim cap de serie, nu vor fi probleme. Play-off-ul o să fie greu. Îmi pare rău că nu a dat gol Robert Ion, să debuteze şi el cu gol”, a mai spus finanțatorul FCSB-ului.

Cristian Dumitru a debutat cu gol

Atacantul de 17 ani a fost eroul meciului. A recunoscut că avea emoții mari înainte de meci și a declarant că a fost cea mai frumoasă zi din viața lui.

”Mă bucur că am reușit să marchez, că am reușit să ne calificăm. Ei au fost agresivi, a fost un meci greu. Este un lucru incredibil. Mă așteptam să joc, dar să dau gol și pasă de gol, nu. Am trecut clasa a 12-a. Este cea mai frumoasă zi din viața mea. La o vârstă fragedă, am dat gol în Europa League”, a spus Dumitru, la Pro X.

Finanțatorul roș-albaștrilor anunță că în acest moment nu are de gând să vândă niciuu jucător. Spune că fotbaliștii săi sunt talentați, dar trebuie să demonstreze că merită un transfer sonor la un club mare.

„Eu nu vând, de ce să vând acum? Ce a făcut Man ca să pot să îl vând? Ce a făcut Coman ca să pot să îl vând? Ca să aibă piaţă, trebuie să dea 5 goluri în grupele Europa League. Acum nu am piaţă. Păi eu vând cu 700.000 sau cu 1,3 milioane? Eu vând cu zeci de milioane”, a spus Becali la Digi Sport.