Home » Sport » FCSB – Hermannstadt 4-3! Florinel Coman meci incredibil!

FCSB – Hermannstadt 4-3! Florinel Coman meci incredibil!

FCSB - Hermannstadt 4-3

FCSB – Hermannstadt 4-3! Roș-albaștrii au început cu dreptul campionatul și au câștigat meciul din prima etapă a Ligii I. După meci, antrenorul Bogdan Andone s-a declarat mulțumit de echipa sa care a arătat bine din punct de vedere ofensiv.

“Sunt fără cuvinte, cu un ochi râd şi cu celălalt plâng. Atâtea ocazii de gol să îţi creezi într-un meci, cred că dacă marcam zece goluri, mai puteam marca încă vreo cinci”, a declarant antrenorul la Digi Sport.

Florinel Coman, omul meciului

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 23. În minutul 30, același Coman i-a dat o pasă lui Hora, care a înscris pentru 2-0. La pauză scorul a fost 2-1, Tsoumou reușind să reducă din handicap.

“Am fost foarte bine motivați. Cred că am făcut o partidă bună și mi-am ajutat echipa să câștige. Sincer nu mă așteptam ca cei de la Sibiu să ne dea gol”, a spus Coman pentru Digi Sport.

În repriza a doua s-au marcat și mai multe goluri. Mai întâi, Dennis Man, în minutul 53, la prima atingere, a făcut 3-1, pentru ca sibienii lui Costel Enache să revină în minutul 56, după reuşita lui Dandea. Nedelcu a primit o pasă perfecta de la Vînă, aflat la primul meci pentru FCSB. A făcut 4-2. În finalul partied, Planic îl agață în careu pe Debeljuh, iar arbitrul acordă penalty. Vlad apără, dar mingea ajunge tot la oaspeți iar Debeljuh stabilește scorul final, 4-3. Antrenorul echipei Hermannstadt și-a taxat dur elevii, după FCSB – Hermannstadt 4-3.

“Suntem un dezastru. Nu mă așteptam la așa ceva. Sunt supărat că am avut o mentalitate negativă. Apoi o cădere din punct de vedere mental pe care sincer nu o înșeleg”, a declarant Costel Enache, pentru Telekom Sport.

FCSB joacă următorul meci în Europa League

Următorul meci pentru roș-albaștrii va avea loc joi. Returul cu Milsami. FCSB s-a impus în tur cu 2-0.