Home » Sport » Hagi a făcut scandal monstru la Supercupa României

Hagi a făcut scandal monstru la Supercupa României

Hagi l-a învins pe Dan Petrescu. Viitorul a câştigat al treilea trofeu din istorie, după ce sâmbătă a învins cu 1-0 pe CFR, la Ploieşti. Golul victoriei a fost dat de Artean în minutul 86. Mijlocaşul şi-a încearcat norocul de la distanţă, după ce a primit o minge respinsă de Vinicius. A tras cu exteriorul şi mingea s-a oprit în plasa porţii lui Arlauskis. Meciul nu a fost lipsit de incidente.

Hagi l-a certat pe Marius Bilașco

Hagi a făcut scandal monstru la Supercupa României. La pauză, în momentul în care mergea spre vestiar l-a găsit pe Marius Bilașco la ușa arbitrilor. Hagi a luat foc în acel moment şi a început să ţipe.

„Bă, și la Supercupă faceți din astea. Nu vă e rușine. Puneți presiune pe arbitri, ce căutați aici?
Plecați de aici”, a strigat Regele.

Hagi nu a putut să-şi stăpânească nervii nici în prima repriză. A fost deranjat în prima repriză de antrenorul clujenilor, Dan Patrescu după ce acesta a protestat la un fault al lui Djokovic la Artean. La finalul partidei, Gică Hagi le-a transmis un mesaj frumos adversarilor pe care îi aşteaptă marţi meciul cu Astana, în turul întâi preliminar al UEFA Champions League.

„E o fericire, e o bucurie, dar gândul meu s-a dus imediat către CFR și meciul lor de marți. Să aibă grijă să uite cât mai repede și să fie motivați. E o echipă românească și sper să aibă mai multe șanse mari”, a declarat Hagi pentru Digi Sport.

Ce obiectiv are Viitorul

După ce au câştigat primul trofeu din acest sezon, cei de la Viitorul ştiu clar ce au de făcut. Principalul obiectiv impus este play-off-ul. De când a apărut sistemul play-off și play-out, echipa a fost mereu între primele 6 în Liga 1. Înaintea meciului din Supercupă, George Ogăraru a explicat pentru Digi Sport de ce Viitorul nu a vândut încă jucători.

„Sunt discuții și pentru alți jucători nu doar pentru Ianis Hagi. Pentru noi este o prioritate dubla din Europa League, de aceea nu am vândut până acum”, a spus fostul jucător.