Iustina și Cornel de la „Insula Iubirii” s-au căsătorit în iunie și așteaptă primul copil împreună. O apropiată a lui Cornel face declarații șocante, acuzându-l de comportamente abuzive și infidelitate. În cadrul emisiunii, Iustina a povestit că partenerul ei a avut un accident rutier grav în Italia, unde locuia cu prima sa soție și copiii lor, înainte de a se cupla cu ea.
O apropiată a lui Cornel face declarații șocante
”Cornel lucra în construcții în Italia, el are opt clase, a făcut un curs de ucenic, apoi s-a angajat. El era fix în spatele șoferului la momentul accidentului. L-am ajutat cu cel mai bun avocat din Italia și l-a rezolvat cu despăgubirile, a primit o sumă foarte frumoasă din care el și fosta soție și-au cumpărat un apartament cu banii cash.
El este pensionat în Italia pe caz de boală! A avut operație la creier, are o plăcuță de aur acolo, nu știu exact să explic, are și urmele de la operație, fix pe la ceafă. Osul cranian s-a fărâmat în urma accidentului, așa că acolo i-au pus o plăcuță de aur. Inclusiv oasele din partea inimii s-au fărămât. Medicii din Bologna au fost foarte buni! A fost în comă aproape o lună, nu avea multe șanse să trăiască”, afirmă femeia. conform cancan.ro.
Acuzații de violență domestică și dependență de jocuri de noroc
În ceea ce privește relația lui Cornel cu fosta sa soție și copiii lor, se pare că acesta a manifestat comportamente abuzive:
”Primii trei copii s-au născut în Italia, al patrulea în România. Își iubește copiii, asta nu pot nega, dar fostei îi făcea de toate! Are manie să joace la jocuri de noroc, a pierdut mulți bani. Cornel o bătea golănește fosta lui soție! În familia lor așa se obișnuia! Are accese de furie, sunt motivate medical din cauza leziunilor pe care le are la creier.
Când este obosit psihic, devine foarte agresiv! Când juca la jocuri, fosta soție afla mereu. Sigur mai joacă și-n prezent! Cornel și-a bătut și propriul tată! Într-adevăr, și tatăl lui era agresiv… Dar dacă nu era mama copiilor lui să se bage între ei, nu ieșea bine! Poate ajunge la violență extremă! Vă spun sincer, mă doare ce vă spun”, pretinde sursa.
Iustina a recunoscut în cadrul emisiunii că bărbatul a mai călcat strâmb, inclusiv atunci când a trimis-o să se opereze în Turcia pe banii lui. Sursa noastră susține că problemele lui Cornel legate de infidelitate sunt mult mai grave decât s-a discutat în emisiune:
”Cornel a mai avut amante, Iustina este ultima dintre ele. Eu știu că și Iustina e ca el, de același calapod ca el. Eu m-am informat despre ea, diplomele Iustinei de la facultate sunt cumpărate”, adaugă femeia pentru cancan.ro.
Supărată să vadă cum mint Cornel și Iustina despre mariajul lor, femeia a decis să dezvăluie adevărul: ”Fosta lui soție nu este grasă, ea nu a avut nevoie de operații estetice! A avut nașteri grele, cel de-al treilea copil are autism. Acel copil este foarte legat de Cornel. Copiii nu prea sunt apropiați de Iustina, ei o vor doar pe mama lor. Cel puțin, cu cel care are autism, Iustina nu are nicio șansă!”.