Home » Sport » Dinamo, victorie în Liga Campionilor! A câștigat 35-28 în fața celor de la GOG Gudme

Dinamo, victorie în Liga Campionilor

Dinamo, victorie în Liga Campionilor. „Câinii roșii” au învins cu 35-28 pe vicecampioana Danemarcei și au devenit lideri în Grupa D.

Handbaliștii de la Dinamo au făcut un meci aproape perfect la finalul căruia s-au impus în fața celor de la GOG Gudme. Românii au intrat în avantaj la pauză 17-12, avantaj menținut și în repriza a doua. Cel mai bun jucător al lui Dinamo a fost tunisianul, Amine Bannour, care a marcat 11 goluri, în timp ce iranianul Saeid a făcut spectacol în poartă. După acest meci românii sunt lideri în Grupa D din Liga Campionilor. Etapa următoare, Dinamo va juca pe terenul celor de la Chekhovskie Medvedi, pe 12 octombrie.

Daaaaa! o noua victorie! 💪💪💪

Publicată de Dinamo Bucuresti Handbal Club pe Miercuri, 25 septembrie 2019

„Am muncit foarte mult pentru victorie, i-am analizat video, erau foarte buni în faza de atac, dar cred că am controlat meciul de la un capăt la altul. Nu trebuie să ne bucurăm prea tare, mai avem mult de muncă, fiecare meci e foarte important”, a declarat Kamel Alouini după meci.

Dinamo este neînvinsă

În acest sezon alb-roșii nu au suferit nicio înfrângere. În Liga Națională are patru victorii. În Liga Campionilor a adunat o victorie și un egal. Au câștigat în fața celor de la Kristianstad cu 28-25, și au remizat cu Kadetten. Primele două echipe din grupă merg în barajul pentru optimi.