Augustin Viziru este foarte fericit de când a devenit tată. Actorul își ia foarte în serios acest rol și spune despre fiica lui, Maria, că ”este cel mai frumos lucru din lume.”
Cum l-a schimbat pe Augustin Viziru rolul de tată
Rolul de tată îi face foarte bine lui Augustin Viziru. Actorul este foarte mândru de fiica sa și spune că odată cu nașterea Mariei, el a devenit un bărbat mai matur. Totodată, el își caracterizează fiica drept ”cel mai frumos lucru din lume.”
„Maria e curajoasă ca tati şi determinată ca mami. Greul a trecut, ne-am acomodat. Ne-am făcut programul nostru, chiar dacă e totul destul de strict. E greşit să crezi ca bărbat că vrei să mai copilăreşti. E cel mai frumos lucru din lume. A venit în viaţa mea la momentul perfect. Acum sunt suficient de matur încât să o cresc cum trebuie. Îmi doresc să fie un copil cu poftă de viaţă, fericită. Ea îmi dă cea mai mare satisfacție. Vreau să știe să facă diferența dintre rău și bine”, a spus Augustin Viziru, în cadrul unei emisiuni tv, în care a apărut alături de cea mică.
Femeia care l-a făcut tătic pe Augustin Viziru este Laura. Cei doi s-au cunoscut în 2019, într-o perioadă când el nu mai credea în iubire, după ce fosta lui soție, Oana Mareș, i-ar fi fost infidelă. Oana Mareș și Augustin Viziru au divorțat în anul 2011.
Augustin Viziru, câștigătorul Ferma 2020
Augustin Viziru este câștigătorul ultimului sezon al Ferma. El a obținut trofeul, dar și marele premiu de 50.000 de euro. El a precizat după câștigarea competiției că banii îi va investi în familia sa.
”Îl voi aduce în familie, desigur. Am muncit foarte mult pentru acest premiu și voi cheltui acești bani strict pentru familie, pentru oamenii care contează în viața mea” a spus Augustin Viziru, câștigătorul Ferma-Orășeni vs. Săteni.
La Ferma, Augustin Viziru a mai precizat că nu a pierdut atât de mult în greutate ca restul concurenților. Este bine cunoscut faptul că în cadrul show-ului, participanții au acces limitat la mâncare, tocmai pentru a vedea cum este să trăiești modest.
”Nu am slăbit foarte multe kilograme, undeva la 5 kg. Începusem să slăbesc dinainte să plec în competiție și deja am cu 22 kg mai puțin. Cel mai greu într-un joc de felul acesta, fiind un joc de socializare, este partea de a interacționa cu oamenii, în condiții grele. Fiecare are un comportament, temperament și când ieși din zona de confort, orice te deranjează. Orice mic detaliu face diferența și poți ajunge într-o postură foarte neplăcută”, a dezvăluit Augustin Viziru.
Augustin Viziru a mai participat și în 2015 la Ferma, dar a renunțat din cauza unui accident. Revenirea a fost discutată cu Laura, iubita sa.
”Decizia a fost luată de mine și de iubita mea, deoarece era un moment important în viața noastră, fiind chiar după nașterea Mariei. Ea m-a încurajat și mi-a spus că este șansa mea la revanșă și că mi-ar părea rău dacă voi rata această ocazie”, a spus câștigătorul Ferma pentru Click.ro.
Tot pentru sursa menționată, a mărturisit că înainte de a deveni tată lua decizii ”cu capul înainte”.
”Înainte de a deveni tată, obișnuiam să mă arunc cu capul înainte, să nu mă gândesc atât de mult la pericole. Acum lucrurile s-au schimbat, trebuie să fiu alături de fetița mea. Iar într-o astfel de competiție, probele sunt dificile și uneori periculoase, așa că mi-am dorit să am mai multă grijă, având totuși în cap dorința de a câștiga”, a mai explicat actorul pentru sursa menționată.





















