Home » Sport » Claudiu Keșeru, hat-trick în Europa League! Ludogorets-CSKA Moscova 5-1

Claudiu Keșeru, hat-trick în Europa League! Ludogorets-CSKA Moscova 5-1

Claudiu Keșeru, hat-trick în Europa League

Claudiu Keșeru, hat-trick în Europa League. Românul a contribuit decisiv în meciul pe care echipa sa l-a câștigat aseară.

Atacantul român a reușit un hat-trick, iar primul gol pe care l-a marcat a fost unul de senzație. Echipa sa a fost condusă la pauză, dar a revenit incredibil în repriza secundă. Keșeru a înscris golul de 3-1 cu un voleu de excepție, la colțul lung, în minutul 52. În minutul 68 a înscris din nou. Românul a închis tabela de marcaj când mai erau aproape 15 minute până la final, reușind hat-trick-ul. Claudiu Keșeru este în acest sezon golgheterul lui Ludogorets. Atacantul are 16 meciuri jucate și 9 goluri marcate de la începutul acestui sezon. Românul de 32 de ani, s-a transferat la echipa din Bulgaria în 2015. În meciul de seara trecută, Ludogorets-CSKA Moscova, Dragoș Grigore a fost și el pe teren, în timp ce Cosmin Moți a stat pe banca de rezerve.

Keșeru ar putea fi „Jucătorul săptămânii”

După reușita de aseară din grupele Europa League, Claudiu Keșeru ar putea devein cel mai bun jucător al competiției. Pentru acest titlu românul se luptă cu alți trei jucători nominalizați de UEFA. Nicolo Zaniolo (AS Roma), Kevin Bua (Basel) şi Bukayo Saka (Arsenal).