Home » Sport » Euro 2020. Portugalia-Germania LIVE TEXT. Meci decisiv pentru nemți

Euro 2020. Portugalia-Germania LIVE TEXT. Meci decisiv pentru nemți

Euro 2020. Portugalia-Germania LIVE TEXT. Sâmbătă, la ora 19.00, Portugalia și Germania se vor întâlni în al doilea meci al zilei de la Euro 2020, de la ora 19.00. După înfrângerea cu Franța, 0-1, meciul cu Portugalia va deveni decisiv pentru nemți. Partida va avea loc pe Stadionul Allianz din Munchen.

Update, ora 20.53  Portugalia-Germania, 2-4! Partida dintre cele două echipe a luat sfârșit. Echipa lui Cristiano Ronaldo a fost înfrântă de nemți, care se bucură chiar la ei acasă de această victorie.

Update, ora 20.37. Renato Sanches, executie fabuloasă! Jucătorul Portugaliei a lovit bara porții lui Neuer , cât pe ce să înscrie cel de-al 3-lea gol.

Update, ora 20.25 GOL! Portugalia înscrie! Scorul 4-2 pentru Germania.

Update, ora 20.18. GOOOL! Valuri de goluri! Germania înscrie din nou. Scor 4-1!Joshua Kimmich a dat pasa de gol

Update, ora 20.09 Gol! Germania marchează cel de-al 3-lea gol! SCOR 3-1! Kai Havertz marchează după ce primește o pasă de la Robin Gosens în fața porții.

Update, ora 20.03 Începe cea de-a doua repriză Portugalia-Germania. Scor 1-2!

Update, ora 19.48 Finalul primei reprize Portugalia-Germania! La această oră, germanii conduc scorul cu 2-1. Probabil este cel mai frumos meci de la EURO 2020.

Update, ora 19.38 GOOOL! Germania preia conducerea în fața Portugaliei. După 1-0 pentru Portugalia s-a făcut 2-1 pentru Germania. Raphael Guerreiro a înscris în propria poartă!

Update, ora 19.34 Gooool! Germania egalează. Havertz a înscris în poarta Portugaliei! Scorul 1-1!

Partida Portugalia-Germania

Update ora 19.15 Portugalia marchează, în minutul 15, prin golul lui Cristiano Ronaldo! Scor 1-0! Germania înscrie în minutul 5, dar golul este anulat. Diogo Jota îi pasează mingea lui Cristiano Ronaldo, care șutează din prima direct  în poarta Germaniei.

Update, ora 19:00 A început meciul!

Euro 2020. Portugalia-Germania, LIVE TEXT. Sâmbăta, de la ora 19.00, va avea loc partida Euro 2020 Portugalia-Germania. Nationala lui Ronaldo a câștigat in fata Ungariei, 3-0 iar golurile au fost date dupa minutul 84.  Germania a pierdut in fata Frantei, cu 1-0, dupa o partida in care a avut o posesie net superioara.

Cristiano Ronaldo, în vârstă de 36 de ani, este singurul fotbalist din istorie, care joacă la 5 turnee finale de Campionat European! În meciul cu Ungaria, Ronaldo a înscris două goluri, iar partida s-a terminat cu scorul 3-0 pentru Portugalia.

Meciul Ungaria-Franța se poate vedeta și live stream Protvplus.roVoyoOrange TVtelekom TV și HORIZON.go.

Partida Portugalia-Germania este urmărită de milioane de europeni. Portugalia a învins Ungaria în primul meci, 3-0, și e lider în Grupa F, considerată și „Grupa Morții”. Portugalia se bazează pe atacantul Cristiano Ronaldo. De cealaltă parte, Germania speră să învingă Portugalia pentru a rămâne în lupta cu primele două locuri.