Redactia.ro

Poveste de dragoste în culisele Asia Express. Doi concurenți s-au „logodit” cu verighete făcute chiar de ei, în mare secret

GALERIE FOTO (5)

Cel mai recent sezon al emisiunii Asia Express s-a încheiat cu surprize neașteptate. Pe lângă provocările intense și aventura pe Drumul Zeilor, una dintre echipele participante a plecat din competiție cu o amintire de neuitat: o logodnă secretă.

WRS (Andrei Ursu) și Vlad Condurache, doi dintre concurenți, și-au declarat iubirea în cel mai romantic mod, dezvăluind recent acest moment special. Este o poveste care demonstrează că dragostea poate înflori chiar și în cele mai neașteptate circumstanțe.

O logodnă neașteptată pe Drumul Zeilor

În timp ce competiția s-a concentrat pe depășirea limitelor și pe spiritul de echipă, WRS și Vlad au găsit timp pentru a-și descoperi sentimentele profunde unul față de celălalt. Cei doi foști concurenți au mărturisit, într-un interviu recent, că aventura din Asia Express i-a adus și mai aproape, iar după eliminare, au decis să transforme relația lor într-un angajament pe viață.

„Suntem în Bali de o lună. Am fost la plajă, am mâncat, am fost la sală, ne-am… logodit!” a spus WRS, în cadrul unui interviu pentru emisiunea „Jurnal de călătorie – Asia Express Drumul Zeilor”.

Logodna a avut loc în Bali, unde a fost și finala emisiunii. Deși nu au ajuns până la final în competiție, cei doi au rămas conectați cu atmosfera show-ului, întorcându-se să-i felicite pe câștigători alături de prezentatoarea Irina Fodor.

Bijuterii speciale, create manual

Momentul logodnei a fost marcat de un detaliu emoționant: cei doi și-au confecționat singuri verighetele. Într-un atelier de argintărie din Bali, Andrei și Vlad au creat bijuteriile simbolice, adăugând o notă personală și unică acestui eveniment important. Această alegere reflectă caracterul autentic al relației lor și conexiunea lor cu locul care le-a găzduit povestea de dragoste. „Am vrut ca totul să fie cât mai personal. Acum verighetele noastre au o poveste proprie, legată de această experiență minunată,” au declarat aceștia pe rețelele de socializare.

WRS și Vlad Condurache au fost una dintre cele mai îndrăgite echipe din sezonul recent al Asia Express, iar dinamica lor a cucerit publicul. Deși aventura lor s-a încheiat prematur, după doar trei etape, experiența a fost intensă și plină de lecții importante.

„Ne-am fi dorit din toată inima să rămânem în joc cât mai mult. Dar atât cât a durat, a fost incredibil.”, a spus Vlad, rememorând momentul eliminării lor din competiție.

„Știam că am ajuns ultimii, dar nu am niciun regret. Suntem foarte bucuroși că am fost parte din această aventură. Am dat tot ce am putut și am rămas fideli valorilor noastre.”, a completat Andrei.

Bali, destinația iubirii

După încheierea competiției, cei doi au ales să rămână în Bali pentru a explora frumusețile locale și pentru a se bucura de timpul petrecut împreună. „Am continuat Drumul Zeilor, însă ca turiști, și tare frumos a fost,” a scris WRS într-o postare pe Instagram. Vacanța lor a fost marcată de momente de relaxare, explorare și, bineînțeles, logodna care le-a schimbat viața. Locurile pitorești și atmosfera spirituală din Bali au transformat această călătorie într-o experiență de neuitat. Fanii au fost încântați de vestea logodnei, iar mesajele de felicitare au curs pe rețelele de socializare. WRS și Vlad le-au mulțumit susținătorilor lor pentru sprijin și pentru energia pozitivă transmisă pe parcursul competiției.

„Mulțumim tuturor pentru sprijin și mesajele voastre frumoase. Ne bucurăm că ne-ați îmbrățișat cu mintea și inima deschisă.”, a scris WRS.

Asia Express este cunoscută nu doar pentru provocările intense, ci și pentru legăturile speciale pe care le creează între concurenți. Povestea lui WRS și Vlad este o dovadă clară a faptului că emisiunea este mai mult decât o simplă competiție – este un loc unde se nasc prietenii, parteneriate și chiar povești de dragoste.

adsmedia.ro - Ad Network
Motocoasa Electrica Cu Acumulator
Cantar Smart Cu Aplicatie
Lampa Solara LED SIKS Cu Telecomanda
Lanterna de cap LED SIKS, Profesionala, Incarcare USB
Ghirlanda Luminoasa Decorativa SIKS
Feliator multifunctional EDAR® manual, 8 setari de grosime, alb/gri
Etichete: