Home » Sport » Prima victorie după 5 eșecuri consecutive! FCSB-Viitorul 2-1!

Prima victorie după 5 eșecuri consecutive! FCSB-Viitorul 2-1!

Prima victorie după 5 eșecuri

Prima victorie după 5 eșecuri consecutive. FCSB a reușit să câștige , după o perioadă neagră. A învins Viitorul cu 2-1 în meciul din etapa a 8-a din Liga I.

După dezastrul absolut din ultima perioadă, jucătorii lui Bogdan Argeș Vintilă aveau nevoie de această gură de oxigen. FCSB putea deschide scorul în minutul 17, când a primit un penalty. Hora a căzut în careu după un duel cu Iacob. Arbitrul a arătat punctul cu var, dar Vînă a ratat. În minutul 38, Adi Popa a înscris primul gol de când a revenit în Liga I. L-a învins pe Căbuz, cu un șut pe centru porții.

Bucuria roș – albaștrilor nu a ținut mult, deoarece Gabi Iancu a egalat, și a stabilit scorul la pauză.

În repriza a doua FCSB preia conducerea după golul marcat de Gnohere, care a fost introdus în minutul 46 în teren. Același Gnohere a ratat o ocazie uriașă. A șutat puternic, dar a luat la țintă bara.

FCSB, pe locul 10

FCSB urcă în urma acestei victorii pe locul 10, cu 7 puncte, în timp ce Viitorul rămâne pe poziția a 4-a, cu 15 puncte.

„Mă bucur că am câștigat și am părăsit poziția aceea care nu ne făcea cinste. Am arătat mai bine, a venit și o victorie. Ne bucurăm. Cred că am abordat mecul diferit și s-a văzut”, a declarat Adi Popa, la Digi Sport.

„Sunt foarte supărat. Ne doream să plecăm cu o victorie. În prima repriză nu am jucat nimic, totuși am marcat. Avem două săptămâni să ne antrenăm și să ne revenim”, a declarat Gabi Iancu, la Digi Sport.