Home » Sport » PSG a umilit-o pe Real Madrid! Juventus a reușit doar un egal

PSG a umilit-o pe Real Madrid! Juventus a reușit doar un egal

PSG a umilit-o pe Real Madrid

PSG a umilit-o pe Real Madrid, în prima etapă din grupele Ligii Campionilor. Francezii au câștigat fără probleme scor 3-0.

Fără Neymar, Mbappe și Cavani, campioana Franței a reușit să câștige la scor în fața madrilenilor. Angel Di Maria și-a trecut numele de două ori pe lista marcatorilor în timp ce Thomas Meunier a înscris pentru 3-0. Arbitrul a anulat două goluri ale spaniolilor. Pentru Karim Benzema, meciul a fost unul dintre cele mai importante. A devenit francezul cu cele mai multe meciuri jucate în Liga Campionilor. Atacantul de 31 de ani al lui Zidane a ajuns la 113 meciuri disputate în această competiție. Până acum recordul era deținut de Thierry Henry, cu 112 partide.

„Am fost depăşiţi la toate capitolele, nu ne-am ridicat la înălţimea partidei. Ne-a lipsit intensitatea, am pierdut prea multe dueluri. Ei au jucat foarte bine”, a declarat după meci antrenorul lui Real Madrid, Zinedine Zidane.

Atletico a reușit un egal cu Juventus

Atletico a revenit spectaculos în meciul cu italienii după ce a fost condusă cu 2-0. Cuadrado și Matuidi au marcat cele două goluri ale lui Juventus. În ultimele minute, echipa antrenată de Diego Simeone a revenit miraculous. Savic a redus din handicap, pentru ca în ultimul minut de joc Herrera să înscrie golul egalizator.