Home » Sport » Rednic, a doua înfrângere! ”Trebuie să fim mai responsabili”

Rednic, a doua înfrângere! ”Trebuie să fim mai responsabili”

Rednic, a doua înfrângere

Echipa lui Mircea Rednic a pierdut, cu scorul de 0-1 meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Moldovenii de la Poli Iași sunt la a doua înfrângere de la reluarea Ligii I.

Singurul gol al meciului a fost marcat în minutul 85, de Safranko. După aceasă înfrângere, antrenorul Mircea Rednic a declarat că este dezamăgit și așteaptă ca echipa să-și revină în playout.

”Eşti dezamăgit, că după aia ocazia cea mai mare am avut-o noi, singuri cu portarul. Şi după aia, pe atacul nostru, o minge recuperată, noi am atacat la mijlocul terenului. Nu am oprit jocul şi ne-au surprins 1 contra 1 şi a venit golul. Îmi pare rău. La fel ca şi meciul trecut băieţii au jucat, au muncit. Din punctul ăsta de vedere chiar nu am ce să le reproşez” a declarat antrenorul moldovenilor, după meci.

Poli Iași are doar 22 de puncte

După meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, Poli Iași este pe locul 12, cu 22 de puncte acumulate după 24 de meciuri. Ar putea fi depășită de Academica Clinceni, dacă ilfovenii se impun în fața celor de la FCSB.

”Trebuie să fie un pic mai responsabili în unele momente, rişti când trebuie să rişti, când vezi că deja nu mai poţi să înscrii e bine ca să nu te expui cum am făcut-o noi în ultimele minute. Ştiam de la început când am venit. Jocul echipei, atmosfera din echipă sunt sigur că lucrurile se vor îndrepta în play out” a încheiat antrenorul în vârstă de 57 de ani