Home » Sport » Viitorul – Partizan s-a terminat cu un scandal! Sârbii au ieșit de pe teren

Viitorul – Partizan s-a terminat cu un scandal! Sârbii au ieșit de pe teren

Viitorul – Partizan s-a terminat cu un scandal

Meciul amical, Viitorul – Partizan s-a terminat cu un scandal. Antrenorul lui Partizan și-a scos echipa de pe teren.

În minutul 89 al mecului amical, antrenorul Savo Milosevic s-a enervat și și-a scos echipa de pe teren. Totul a fost din cauza unui fault al lui Cătălin Căbuz asupra unui adversar, în careu. Centralul nu a acordat penalty, iar antrenorul sârbilor nu și-a putut stăpânii nervii. În acel moment echipa lui Gheorghe Hagi era condusă cu 1-0. Românii ar fi putut înscrie din penalty, dar Alexi Pitu a executat slab și nu l-a putut învinge pe portarul Nemanja Stevanovic. Singurul gol al întâlnirii a fost dat în minutul 68.

Programul meciurilor din Antalya

14 ianuarie: FC Viitorul – Young Boys Berna (Elveția)
17 ianuarie: FC Viitorul – Olimpik Donetsk (Ucraina)
21 ianuarie: FC Viitorul – Sturm Graz (Austria)
22 ianuarie: FC Viitorul – Partizan Belgrad (Serbia)
24 ianuarie: FC Viitorul – Ballkani (Kosovo)
24 ianuarie: FC Viitorul – Jagiellonia (Polonia)

Viitorul a pierdut primul amical din Antalya. Românii au fost învinși, scor 0-1 de Young Boys Berna. Elevii lui Hagi au fost învinși și în cel de-al doilea meci din stagiul de pregătire. FC Viitorul- Olimpik Donetsk 1-2. În al treilea meci din Antalya, constănțenii au terminat la egalitate 0-0, cu Sturm Graz. Nici astăzi, Fc Viitorul nu a reușit o victorie. A fost învinsă 1-0 de Partizan Belgrad.
Viitorul va juca primul meci oficial pe 3 februarie, pe terenul celor de la Poli Iași.