Home » Sport » Craiova – Honved a fost întrerupt! Arbitrul a fost lovit în cap!

Craiova – Honved a fost întrerupt! Arbitrul a fost lovit în cap!

UEFA a dat verdictul

Craiova – Honved a fost întrerupt minute bune. S-au încins spiritele în prelungiri. În minutul 119 a izbucnit un scandal monstru. Qaka l-a apucat de gât pe Batik l-a împins și târât pe teren. Petardele au început să zboare au explodat în teren și l-a prima vedere una l-a lovit pe arbitrul central în cap. S-a dovedit apoi că a fost un obiect, probabil o brichetă. Minute bune acesta a stat întins pe teren. Ambulanța a intrat rapid pe teren, pentru a doua oară. Craiova – Honved a fost întrerupt. Oltenii vor fi grav sancționati pentru acest incident.

Craiova – Honved 0-0 după timpul regulamentar

Corneliu Papură a fost nevoit să facă prima schimbare încă din minutul 13. Martic s-a accidentat și nu a mai putut continua. În tribune fanii s-au dezlănțuit. Au aprins fumigene și au cântat fără oprire. În minutul 31, Mateiu putea deschide scorul, dar portarul a reușit să respingă. În minutul 34, portarul de la Honved a suferit o accidentare oribilă. Israelianul a încercat să prindă o minge, dar a călcat strâmb pe piciorul drept. A primit îngrijiri medicale, dar a terminat meciul în lacrimi. Nu a mai putut continua și a fost scos de pe teren cu salvarea. În partea a doua, Cicâldău putea deschide scorul dintr-o lovitură liberă. Oltenii au dominat clar repriza a doua și au ratat ocazii uriașe, în timp ce oaspeții nu au avut niciun șut periculos pe poartă. Tabela de marcaj a rămas neschimbată, iar meciul a intrat în prelungiri, după ce în tur scorul a fost 0-0.

Scandal în tribune! Fanii lui Honved au sărit la olteni

Cei 200 de fanii lui Honved au provocat incidente în tribune. Au încercat să rupă cordonul forțelor de ordine pentru a se lua la bătaie cu oltenii. A fost nevoie de gaze lacrimogene și intervenția în forță a stewarzilor pentru a calma spiritele. Upă mai multe minute maghiarii s-au liniștit.