Home » Sport » Gigi Becali dă de pământ cu Dennis Man! Alashkert-FCSB 0-3

Gigi Becali dă de pământ cu Dennis Man! Alashkert-FCSB 0-3

Gigi Becali dă de pământ cu Dennis Man

Roș-albaștrii au avut o misiune ușoară în Armenia. S-au impus la scor 3-0, în prima manșă a turului II preliminar din Europa League.

Gigi Becali dă de pământ cu Dennis Man, în ciuda rezultatului. Chiar dacă FCSB a câștigat, Becali nu a fost deloc mulțumit de jocul echipei. Cel mai tare l-a înfuriat Dennis Man.

”Eu pe Man o să îl întreb dacă mai vrea să facă meseria asta. Îl voi suna pe tatăl lui să îl întreb dacă băiatul mai vrea să facă fotbal”, a spus Becali la Digi Sport.

FCSB a deschis scorul după 60 de minute. Tănase a marcat primul gol cu un șut de la marginea careului de 16 metri. După 9 minute, Cristea a majorat diferența, cu o lovitură de cap. Coman a închis tabela de marcaj în minutul 82 cu un șut frumos de la marginea careului de 16 metri. Chiar dacă au câștigat, elevii lui Bogdan Andone au făcut un meci foarte prost. Prima repriză a fost cea mai slabă jucată până acum de elevii lui Andone. Doar strigătele antrenorului de pe margine îi mai trezeau pe jucători din când în când. În repriza a doua s-au mai dezmeticit puțin. }n ciuda scorului, Gigi Becali dă de pământ cu Dennis Man, dar și cu ceilalți jucători.

Nici Vlad nu a fost lăudat

Vlad a reușit să-și salveze echipa de mai multe ori.

”Vlad d-aia e în poartă, nu trebuia să se dea la o parte. Nu îl mai remarcăm pe Vlad, remarcăm o primă repriză slabă. Eu nu pot lăuda jucători, când în prima repriză joacă cum joacă”, a declarant Becali.

Deși era supărat omul de afaceri a încercat să le caute o scuză jucătorilor.

”Nu sunt mulțumit, o trec pe seama oboselii, că s-a întâmplat ce s-a întâmplat cu avionul. Au venit noaptea de la Sepsi. Dar eu nu sunt de acord cu așa ceva. Dacă ești FCSB, trebuie să joci din prima secundă să ajungi motivat pe teren” a mai spus latifundiarul.

Rezultatul obținut în Armenia le dă steliștilor încrederea că se vor califica fără probleme în următorul tur.