Home » Sport » Galata cu Florin Andone în teren a fost umilită! Real Madrid-Galatasaray 6-0

Galata cu Florin Andone în teren a fost umilită! Real Madrid-Galatasaray 6-0

Galata cu Florin Andone în teren a fost umilită

Galata cu Florin Andone în teren a fost umilită în Liga Campionilor. În prima repriză spaniolii au marcat de 4 ori.

Fatih Terim a mizat pe Florin Andone încă din primul minut în meciul cu Real Madrid de pe Santiago Bernabeu. Românul nu și-a ajutat prea mult echipa care a fost practic spulberată în prima repriză. În doar 14 minute gazdele au marcat de 3 ori. Rodrygo, jucătorul de doar 18 ani a reușit o dublă. În minutul 4, a preluat pe piept în careu și a marcat. Trei minute mai târziu, a reluat cu capul, din interiorul careului, după o centrare a lui Marcelo. Rodrygo este cel mai tânăr brazilian care înscrie în Liga Campionilor. În minutul 12, Kross a scos o lovitură de pedeapsă, iar căpitanul Sergio Ramos a dus scorul la 3-0. În ultimul minut din prima repriză, Karin Benzema a făcut 4-0. În repriza a doua, turcii nu au găsit nicio soluție și nu au reușit să înscrie nici măcar golul de onoare. Cei care au înscris au fost tot gazdele. Benzema a reușit dubla în minutul 81. Tabela de marcaj a fost închisă în minutul 90, de puștiul minune Rodrygo. Galata cu Florin Andone în teren a fost umilită. Real Madrid – Galatasaray s-a terminat 6-0.

Rodrygo noua senzație de la Real Madrid

Spaniolii au plătit 45 de milioane de euro în iulie pentru atacantul venit de la FC Santos. De când a ajuns în Spania a jucat 197 de minute în LaLiga și a marcat de două ori. În această seară în meciul cu Galatasaray din Liga Campionilor, tânărul de 18 ani a stabilit trei recorduri.

– A devenit jucătorul care a reușit cel mai repede o dublă în istoria Ligii Campionilor
– Este cel mai tânăr brazilian care înscrie în această competiție.
– A devenit cel mai tânăr marcator al Realului în Ligă de la Raul Gonzalez!