Home » Sport » Ianis Hagi a marcat de ziua tatălui său! „E darul zeilor!”

Ianis Hagi a marcat de ziua tatălui său! „E darul zeilor!”

Ianis Hagi a marcat de ziua tatălui său!

Ianis Hagi a marcat de ziua tatălui său! Românul a fost titular în meciul cu Hibernian și a marcat golul victoriei. Fanii scoțieni au fost în delir.

Ianis Hagi a intrat pe Ibrox Park din postura de titular. Steven Gerrard, antrenorul lui Rangers a anunțat că are încredere în român și se va baza pe el. Fiul lui Gheorghe Hagi și-a arătat din plin talentul pe teren. A avut cele mai mari ocazii în minutele 46 și 73. Apoi când mai erau 6 minute până la final a înscris golul victoriei. Mijlocașul român s-a demarcat la o degajare a adversarilor şi a profitat de ieşirea greșită la ofsaid a apărătorilor adverşi. Astfel, Rangers a câștigat scor 2-1 meciul cu Hibernian, după ce a fost condusă cu 1-0. Ianis Hagi a marcat de ziua tatălui său!

După terminarea meciului pe contul oficial al clubului a fost postat un film cu Ianis, cu titlul ”Hagi is here!”.

Fanii scoțieni sunt în delir

După demonstrația lui Ianis Hagi pe Ibrox Park fanii scoțieni sunt în delir. Au scris pe paginile de socializare sute de mesaje.

„Ianis Hagi e darul zeilor pentru cei șapte ani de bătaie de joc”, a scris un fan al lui Rangers pe pagina de Twitter.

„Au trecut două minute din a doua repriză și aș vrea să aplic pentru a deveni membru în fan club-ul Ianis Hagi”, a scris un alt suporter.

Ianis Hagi a ajuns în urmă cu câteva zile la Rangers și a jucat deja în două meciuri. Românul a fost împrumutat de Genk până la vară în Scoția.