Home » Sport » Scene comice în Turcia! Un jucător a mâncat biletul cu indicaţii

Scene comice în Turcia! Un jucător a mâncat biletul cu indicaţii

Scene comice în Turcia

Scene comice în Turcia! S-a întâmplat chiar la meciul lui Marius Şumudică. Un jucător de la Trabzonspor (echipa adversă) a decis să mănânce un bileţel cu indicaţii pe care îl primise de la antrenor.

Echipa lui Marius Şumudică, Gaziantep FK a terminat la egalitate, scor 1-1 meciul cu Trabzonspor. Ekuban a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 22, iar Kayode a egalat în minutul 53. În timpul partidei, Badou Ndiaye a fost protagonistul unei faze comice. Jucătorul de 29 de ani, a fost chemat şi i s-a înmânat un bileţel cu indicaţii. După ce l-a citit bine şi probabil l-a memorat, senegalezul l-a băgat în gură şi l-a mâncat. Aşa s-a asigurat că nu îl va mai citi nimeni.

Şumudică nu a stat pe bancă la meciul cu Trabzonspor

Situaţie fără precedent. Antrenorul român nu a putut să stea pe bancă la meciul cu Trabzonspor. Marius Şumudică este suspendat pentru cumul de cartonaşe galbene. Situaţia antrenorului este unică în fotbal. Până acum nu s-a mai văzut aşa ceva. În acest sezon, Şumudică a primit șapte avertismente. Niciun antrenor de la o altă echipă din Turcia nu a primit vreun cartonaş.
La meciul cu Trabzonspor, de la Gaziantep FK nu au lipsit Alex Maxim, Alin Toşca şi Junior Morais.

Citeşte şi: Ronaldinho rămâne în închisoare în Paraguay! De ce nu este eliberat