Home » Sport » Gigi Becali, schimbări majore la echipă! “Îmi e rușine să vorbesc!”

Gigi Becali, schimbări majore la echipă! “Îmi e rușine să vorbesc!”

Gigi Becali vrea schimbari

FCSB – FC Botoșani 0-2. Gigi Becali anunță că va schimba începând de mâine lucrurile la echipă. Oboseala se pare că își spune cuvântul. Vicecampioana a suferit prima înfângere în fața celor de la FCB. Din 12 întâlniri, 10 au fost câștigate de roș-albaștrii iar două s-au terminat la egalitate. FSCB a scăpat doar cu două goluri în prima repriză, după 45 de minute în care oaspeții au ratat ocazii importante. După doar 12 minute, Dennis Man s-a prăbușit pe teren cu ochii în lacrimi. A căzut pe gazon fără să intre în contact cu un adversar. Totul s-a petrecut după ce a încercat un sprint spre careul advers. În minutul 18, Răzvan Andronic deschide scorul. Cu cinci minute înainte de pauză, Hervin Ongenda închide tabela de marcaj.

“Ne-am motivat foarte mult, am sperat să câştigăm şi am făcut-o. Nu a fost o mare surpriză pentru noi, ne-a cerut antrenorul să jucăm astfel. Am scris istorie, am aflat că e prima victorie din istorie contra FCSB. Felicitări tuturor, ne-am bucurat de fotbal, ne-am creat multe ocazii şi meritam să câştigăm”, a declarant Aristidis Soileids.

Tehnicianul moldovenilor spune că echipa lui putea să înscrie mai multe goluri.

„A fost un meci la discreţia noastră. Am mai avut cel puţin 5 ocazii mari de a înscrie, cred că scorul nu a arătat realitatea din teren ” a spus Marius Croitoru.

Suporterii îi cer demisia lui Andone

Fanii nu l-au iertat pe Bogdan Andone la Pitești, cerându-I demisia de mai multe ori. Cea mai mare nemulțumire pare a fi faptul că tehnicianul face tot felul de experimente punând jucătorii să joace pe diferite poziții. Antrenorul în schimb se plânge că are lotul subțiat, având mulți accidentați și nu mai are soluții.

”Am făcut greșeli grave. Toată echipa a greșit. Este o stare de oboseală. Avem momente greoaie. Nu găsesc formula ideală și trebuie să improvizăm. Din păcate suntem nevoiți să jucam în afara Bucureștiului și în campionat și în Europa League. Oboseala s-a acumulat, toți jucătorii acuză acest lucru. Suntem clar nemulțumiți de evoluția noastră. Sper să ne revenim”, a spus Bogdan Andone, la Digi Sport.

Gigi Becali:”Este rușinos să vorbesc acum ”

Gigi Becali vrea să refacă echipa cât mai repede, așa că va lua măsuri. După ce l-a dat afară pe preparatorul fizic, anunță că imediat va fi înlocuit.

“Așa fotbal nu se poate juca. Nu am jucat nimic. Cred că echipa este distrusă. E un uzaj de mai multă vreme, datorită preparatorului fizic. Ilie Dumitrescu mi-a zis. Bă, Gigi nu ai preparator. Eu acum o să pun totul la punct, chiar dacaă durează. De mâine va fi nutritionist, preparator fizic. Azi e ultima data când vorbesc cu voi, pentru că acum este rușinos să mai vorbesc”, a spus Becali la Digi Sport.

Haos la FCSB! 8 jucători indisponibili

Lista accidentaților se mărește considerabil. În meciul cu Botoșani, Dennis Man s-a accidentat. Jucătorul se alătură unei liste lungi de indisponibilităţi care-i dau mari bătăi de cap lui Bogdan Andone. Tânărul a intuit imediat că este vorba de ceva grav. Dennis Man a acuzat dureri la coapsa stângă, iar echipa medicală a indicat repede schimbarea, suspectând o rupture musculară. Man devine astfel al 8-lea jucător indisponibil. În acest moment Hora, Momcilovic, Pintilii, Nedelcu, Moruțan, Roman și Gnohere au problem medicale.